2024-04-04 WRÓĆ DO BLOGA

Jakie wybrać gry edukacyjne dla dziecka?

Rodzice często zastanawiają się, jakie gry edukacyjne dla dziecka będą najbardziej odpowiednie. Większość propozycji, które oferują księgarnie, spełnia swoje zasadnicze funkcje – dostarczają rozrywki i przekazują informacje o świecie. Jednak mają jedną znaczącą wadę – utrwalają nawyki siedzącego trybu życia. Jak na to zaradzić? Przeczytaj nasz wpis i sam się przekonaj! Jakie gry edukacyjne dla dziecka […]

Rodzice często zastanawiają się, jakie gry edukacyjne dla dziecka będą najbardziej odpowiednie. Większość propozycji, które oferują księgarnie, spełnia swoje zasadnicze funkcje – dostarczają rozrywki i przekazują informacje o świecie. Jednak mają jedną znaczącą wadę – utrwalają nawyki siedzącego trybu życia. Jak na to zaradzić? Przeczytaj nasz wpis i sam się przekonaj!

Jakie gry edukacyjne dla dziecka wybrać?

Dobre gry edukacyjne pomagają dzieciom poznawać świat. Oczywiście najmłodsi nie patrzą jeszcze na grę w domino czy memory jako na coś przydatnego i kształcącego. Elementy edukacyjne pojawiają się niejako przy okazji zabawy. Ważne więc, by wybierać gry, które:

 • uczą zdrowej rywalizacji,
 • uczą współpracy,
 • zacieśniają więzi rodzinne oraz integrują z rówieśnikami,
 • przekazują ważne umiejętności,
 • rozwijają logiczne myślenie,
 • wprowadzają nowe elementy (na przykład cyfry czy litery),
 • dają dzieciom radość i poczucie satysfakcji.

Wymagania te spełnia wiele "tradycyjnych" planszówek, które niestety mają wadę, o której pisaliśmy wyżej – dzieci grają na siedząco, często utrwalając przy tym złe nawyki. Czy oznacza to, że typowe gry, takie jak chińczyk, puzzle czy quizy trzeba raz na zawsze odstawić na półkę? Absolutnie nie! Zadbaj jednak, by Twoje pociechy nie siedziały na krzesłach dla dorosłych, lecz wybierz mebelki dostosowane do ich wieku. Jako producent mebli dziecięcych polecamy siedziska, które nie tylko dbają o kręgosłup najmłodszych, lecz także zapewniają im ciągły ruch – nawet podczas gry przy stole. Dzięki pufie Moovik kręcenie się i huśtanie podczas rzucania kostką będzie całkowicie bezpieczne i do tego zdrowe.

Alternatywa dla gier przy stole

A gdyby istniała gra edukacyjna, która łączy wszystkie wymienione wyżej zalety z ruchem? Takie właśnie są Power Cats – połączenie aktywnej zabawy z nauką. Ta gra łączy wszystkie wymienione wyżej zalety planszówek, a do tego jeszcze:

 • zapewnia bezpieczną zabawę w ruchu nawet w dni, kiedy pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu,
 • pomaga rozładować nadmiar energii (bardzo pomocne wieczorami, kiedy Twoje pociechy nie chcą jeszcze iść spać i wolą radośnie skakać po meblach),
 • wystarczy jeden uczestnik rozgrywki (Twój malec nie musi rezygnować z zabawy, jeśli chwilowo nie ma kompana do gry),
 • kształtuje nawyk spędzania czasu aktywnie.

Power Cats to gra odpowiednia już od trzeciego roku życia. Do rozgrywki nie trzeba dużo miejsca – możecie grać w salonie, pokoju dziecięcym czy w pokoju hotelowym. 

Podsumowanie

Jakie gry edukacyjne dla dziecka wybrać? Wybór odpowiedniej rozrywki jest kluczowy w kontekście rozwoju intelektualnego i fizycznego najmłodszych. Gry, które łączą naukę z zabawą, rozwijając przy tym logiczne myślenie, zdolność do współpracy oraz zdrową rywalizację, są niezastąpioną wartością w edukacji dzieci. Jednocześnie ważne jest, aby zwracać uwagę na fizyczną aktywność dzieci podczas zabawy, co pozwoli uniknąć utrwalania siedzącego trybu życia. Innowacyjne gry, takie jak Power Cats, łączące edukację z ruchem, są doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na wszechstronny rozwój dziecka, zapewniając jednocześnie radość i satysfakcję z zabawy.