2023-12-13 WRÓĆ DO BLOGA

Jak dobrać stolik i krzesełko dla dziecka?

Wybór mebli dla najmłodszych jest istotnym zadaniem dla każdego rodzica. Jak dobrać stolik i krzesełko dla dziecka? Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania, która zagwarantuje solidność i bezpieczeństwo. Ważny jest także rozmiar, który jest niezwykle istotny dla kształtowania prawidłowej postawy u najmłodszych. Nie zapominajmy także o ładnym wyglądzie. Jeśli dziecko ma chętnie korzystać z […]

Wybór mebli dla najmłodszych jest istotnym zadaniem dla każdego rodzica. Jak dobrać stolik i krzesełko dla dziecka? Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania, która zagwarantuje solidność i bezpieczeństwo. Ważny jest także rozmiar, który jest niezwykle istotny dla kształtowania prawidłowej postawy u najmłodszych. Nie zapominajmy także o ładnym wyglądzie. Jeśli dziecko ma chętnie korzystać z krzesełka i stoliczka, powinny mu się one podobać. Przeczytaj nasz wpis i sprawdź, jak wybrać mebelki dla dziecka.

W jaki sposób dobrać stolik dla dziecka?

Jak dobrać stolik dla dziecka? Podstawowym kryterium wyboru stolika dla malucha jest przede wszystkim jego wielkość. Dziecko powinno mieć swobodny dostęp do wszystkich jego części, a jednocześnie stolik powinien mieć wystarczającą przestrzeń do rysowania, malowania, układania puzzli czy jedzenia. Nie może być też ani zbyt wysoki, ani zbyt niski, żeby malec mógł utrzymywać naturalną i zdrową pozycję. Jednak jak dobrać stoliczek dla dziecka, które bardzo szybko rośnie? Postaw na stolik rosnący z dzieckiem, którego wielkość można regulować przy użyciu wygodnych kopytek.

Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Pierwszy stolik dla dziecka musi mieć zaokrąglone kanty oraz być wykonany z dobrej jakości materiałów. Nasz stolik Growee Premium został zrobiony z polskiego drewna olchowego, więc możesz mieć pewność, że jest trwały i będzie dobrze służył pociesze przez długi czas.

Jak dobrać krzesełko dla dziecka?

Jak dobrać krzesełko dla dziecka? Zwróć uwagę na jego trwałość i solidność konstrukcji. Malec musi mieć stabilne podparcie, które jest ważne dla jego bezpieczeństwa i prawidłowego rozwoju. Powinno być dostosowane do wzrostu, a także wysokości i wagi – najlepiej sprawdzi się więc krzesło rosnące z dzieckiem.

Dla zdrowego rozwoju polecamy drewniane krzesło dla dziecka Active, którego siedzisko wzmacnia kręgosłup. Zostało przygotowane we współpracy z ortopedą dziecięcym i fizjoterapeutami, więc możesz mieć pewność, że dajesz swojemu dziecku to, co najlepsze.

Co jeśli Twoje dziecko nie lubi typowych krzesełek, które kojarzą mu się z przedszkolem? W tym przypadku świetnie sprawdzi się siedzisko na kółkach Moovik, które wygląda jak zabawka, a przy tym dba o prawidłową postawę ciała. Polecamy też krzesełko Growee Comfort z milutkim futerkiem, które zdobędzie serce dzieci i rodziców.

Podsumowanie

Jak dobrać stolik i krzesełko dla dziecka? Należy skupić się na jakości wykonania, odpowiednim rozmiarze wspierającym prawidłową postawę oraz atrakcyjnym wyglądzie. Stoliki powinny być dostosowane do wzrostu dziecka i mieć opcję regulacji wysokości. Krzesełka muszą zapewniać stabilne podparcie, być trwałe i dostosowane do wzrostu dziecka. Ważne są też bezpieczne materiały i kształty, jak zaokrąglone kanty. Jako polski producent mebli dziecięcych oferujemy produkty wykonane w konsultacji ze specjalistami. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla najmłodszych!

Sprawdź również: